MÁJ 2021

Máj nenecháva chladných ani nás v Senior magazíne, a tak sme pátrali u známych osobností, ako si spomínajú na svoju prvú lásku! V ANKETE odpovedajú napríklad Norika Beňačková, či Jozef Oklamčák.

Najobľúbenejšia česká herečka, naša milá „BOHDALKA“ 3. mája oslavuje neuveriteľné 90-te narodeniny a my sme s ňou pre vás pripravili špeciálny rozhovor!

V májovom čísle začíname novú rubriku „Moja mama“ a ako prvého sme vyspovedali MILOŠA BUBÁNA. Čo všetko nám o svojej mame prezradil? Aj to, že občas dostali deti aj „poza uši“!

Či je korona alebo nie, JÁN MISTRÍK trávi už roky každé ráno na tenisovom kurte. V rozhovore si zaspomínal aj na svoju prvú divadelnú úlohu, na Bielikovcov a prezradil recept na šťastné manželstvo.

„Ja som mala dve veľmi krásne babičky, ktoré mali biele vlasy a mali sme krásny vzťah, ale bohužiaľ zomreli skôr. A mala som aj skvelého starého otca!“ Aj to si prečítate v rozhovore s EVOU PAVLÍKOVOU.

NORO MÉSZÁROŠ nám v májovom čísle Senior magazínu viac povedal aj o tom, ako ho zasiahla pandémia, čo rád pečie, prečo sa pekne oblieka a aj to, aký je jeho nesplnený sen.

Viete o tom, že HANA HEGEROVÁ bola pôvodne herečka a nemala silný hlas, no vedela magicky pretaviť obsah textu do pesničky? V novom Senior magazíne si prečítate jej životný príbeh…

V rubrike ZDRAVIE sme sa s lekárom porozprávali o medicínskych prístrojoch, ktoré nám pomôžu v domácnosti a uverejnili sme prvú kapitolu Návodu na dlhovekosť.

So psychologičkou sme zaviedli reč na tému, dnes výsostne aktuálnu – DEPRESIU, ktorá práve v tomto neľahkom období postihla veľmi veľa aj starších ľudí.

ZÁHRADA býva najkrajšia práve v tomto období a práve preto vám poradíme, aké druhy rastlín by ste v nej mali mať, aby bola stále farebná a krásne voňavá!

Známy šéfkuchár Peter Varga v našej májovej KUCHYNI pripravil dobroty s májovou bryndzou, špargľou, čerstvým hráškom, ale aj rebarborou!

Hľadáte pomerne nenáročné zvieratko, ktoré nebude vyžadovať neustále vašu pozornosť“ Skúste suchozemskú KORYTNAČKU. Poradíme, ako ju správne chovať, aby sa u vás mala dobre!

K tomu ešte MÓDA a kopu ďalších zaujímavých článkov a samozrejme neodmysliteľné KRÍŽOVKY, OSEMSMEROVKY a SUDOKU! To všetko nájdete v MÁJOVOM ČÍSLE SENIOR MAGAZÍNU!