September 2022

Z obálky sa tentoraz na vás usmieva PETER PELLEGRINI. V rozhovore nám prezradil, kde vyrastal, akých mal starých rodičov, čo ho bavilo v detstve a aj to, že zápach benzínu je pre neho voňavkou.

O FRANTIŠKOVI ZVARÍKOVI sa vravelo, že je večným kurizantom. On sám potvrdzoval, že je naozaj bohém a ženám kurizuje rád. Aký bol jeho život? Prečítajte si v septembrovom Senior magazíne.

„IVANKO KRIVOSUDSKÝ už ako mladý hral často starých ľudí. A bol človek, ktorý dokázal aj dve hodiny rozprávať vtipy – bez zastavenia!“ Aj v tomto čísle nájdete vzácne spomienky IDY RAPAIČOVEJ.

Chcete si zasúťažiť? V septembrovom Senior magazíne môžete – pripravili sme pre vás súťaž o 2CD-mp3 s kompletom nahrávok z archívu MILOŠA KOPECKÉHO pod názvom ZNÁMÁ I NEZNÁMÁ TVÁŘ.

Mal v sebe čosi ženského, a možno aj preto tak očaril filmový svet. Zomrel primladý, jeho zdravie bolo až príliš krehké. Neholdoval alkoholu, ženám, žúrom ani drogám. GÉRARD PHILIPE…

Narodil sa pred 98. rokmi v Udavskom pri Michalovciach jeho pozemská púť sa skončila v košickom Dóme sv. Alžbety… KARDINÁL JOZEF TOMKO… Aký bol jeho život? Čítajte v septembrovom Senior magazíne.

„Hokej mi splnil takmer všetky sny, urobil ma tým, čím som. Priniesol mi kus slávy, radosti, naučil ma chá­pať život, vo svete porovnávať“, povedal náš v histórii najlepší hokejový brankár VLADO DZURILLA.

V rubrike ZDRAVIE sme sa tentoraz zamerali na ZNAMIENKA NA KOŽI. Sú nebezpečné? Ako a kedy sa najlepšie odstraňujú? Je v tomto prípade slnko naším nepriateľom?

V rubrike PSYCHOLÓGIA sa venujeme možno tej najsmutnejšej téme. UMIERANIU. Žiaľ, ani takéto situácie človeka neobchádzajú a sú prirodzené, napriek tomu na to nie sme nikdy pripravení…

Portoričan JACINTO BONILLA ako 66-ročný dal športu šancu a zamiloval si ho tak, že ho dnes ako tréner cvičí 5-krát týždenne. A mladí majú problém stíhať jeho tempo! Dnes má 83 rokov a je blázon do fitness!

S tehotenstvom a pôrodom sa kedysi spájalo veľa povier a mágia v tomto smere fungovala veľmi dobre. Katarína Nádaská nám viac povie o MAGICKÝCH RITUÁLOCH, súvisiacich s príchodom nového človiečika.

Mnohé živočíchy sa stali našimi spoločníkmi na dedinách aj v mestách. Niektoré s nami žijú už veľmi dlho, ale sú aj také, čo sa im u nás zapáčilo len nedávno! Kto s nami žije POD JEDNOU STRECHOU?

Keď je KAPUSTA, nie je hlad. Kapusta je lacná, dobrá a zdravá a vy si v septembrovom Senior magazíne oživte spomienky s tradičnými kapustnými jedlami!