December 2023

POZOR! DECEMBROVÉ ČÍSLO MÁ O 16 STRÁN VIAC! 

V decembrovom Senior magazíne sme pre vás pripravili 18-stranovú PRÍLOHU VIANOČNÝCH A SILVESTROVSKÝCH JEDÁL, v ktorej nájdete 55 receptov zo Slovenska aj zo sveta!

Okrem toho si môžete zasúťažiť SÚŤAŽ O POBYT V SRDCI BESKÝD v rezorte Kyčerka pre dve osoby. Stačí, ak správne odpoviete na súťažnú otázku a dostanete sa do žrebovania! 

GIZKU OŇOVÚ máte veľmi radi a tak sme ju vyspovedali, tentoraz na tému „Vianoce a Silvester“. V exkluzívnom rozhovore nám prezradila aj to, že „najväčší darček je pre ňu čas, ktorý strávi spolu s rodinou.“

S IVANOM LETKOM sme sa porozprávali o rokoch minulých, ale i tých budúcich. Aký bol jeho život? Z čoho sa najviac teší? Čaká ešte na herecké ponuky? 

Profesorka EVA BLAHOVÁ je vokálna pedagogička a operná speváčka, dcéra slávneho speváka dr. JANKA BLAHA. Ako si spomína na Vianoce prežité s otcom? 

Aké boli posledné Vianoce IVANA KRAJÍČKA? Na život s režisérom, zabávačom a hercom si spomína jeho manželka pani Mária. A prezradila nám aj to, aké boli ich posledné spoločné Vianoce…

DARINA LAŠČIAKOVÁ a jej nádherné piesne patria neodmysliteľne k Vianociam. Jej hlas, prejav a prekrásne ľudové piesne robia z Vianoc niečo výnimočné a aj vďaka nej sa do našich sŕdc vkráda pokoj a láska.

Určite si veľmi dobre pamätáte na originálne vianočné pohľadnice JOSEFA LADU. Aký bol jeho život? Prečo začal kresliť a o ktoré jeho kresby bol najväčší záujem?

NICOLAS CAGE patril k veľkým hercom svojej generácie a poznáme ho z mnohých filmov. Život však nemal ľahký a vie aj to, aké je to padnúť na samé dno. Viac si prečítajte v decembrovom Senior magazíne.

Že je POHYB nenahraditeľný a pomáha udržať sa nám v dobrej kondícii, to vieme všetci. V decembrovom čísle vám poradíme, ako si zachovať pohybovú aktivitu aj v chladných mesiacoch.

JÁN JESENIUS bol slávny lekár, ktorý uskutočnil prvú verejnú pitvu na svete. Bolo to v Prahe a toto mesto sa mu stalo osudným. Spolu s ďalšími 26 českými pánmi ho tu napokon popravili. 

V DECEMBROVOM ČÍSLE nevynecháme ani rozprávanie Kataríny Nádaskej o tom, čo všetko sa kedysi dialo na slovenskej svadbe, putovanie za Vianocami po svete, samozrejme nechýbajú ani lúštenky a určite si prečítajte náš rozhovor so 104-ročnou pani Helenkou!