September 2021

Na čo si  najviac spomínate zo školy? – pýtali sme sa v našej ankete známych osobností v SEPTEMBROVOM ČÍSLE ČASOPISU SENIOR MAGAZÍN.

V televízii JOJ beží nový seriál NEMOCNICA a my sme v časopise vyspovedali FRANTIŠKA KOVÁRA. Okrem iného prezradil aj to, že jo ostatní kolegovia volali „tatko“.

EVA PAVLÍKOVÁ vám v rubrike „Moja mama“ prezradí o svojej mame aj to, že práve vďaka nej sa dostala na cestu, po ktorej kráča a na ktorej je maximálne spokojná…

Odišiel nečakane a vo vlastnom divadle, ktoré tak miloval. Pred zrakmi divákov a za potlesku. MILAN LASICA (†81). Spomíname naňho v SEPTEMBROVOM ČÍSLE SENIOR MAGAZÍNU.

Herecká a životná cesta VLADA MÜLLERA mala svoje úskalia, no nič z toho nezatienilo jeho silný a prirodzený vzťah k divadlu a herectvu. Žiaľ, zomrel predčasne, tesne po šesťdesiatke…

„Rakovina prišla a odišla.“ – aj to prezradil v SEPTEMBROVOM ČÍSLE SENIOR MAGAZÍNU JIŘÍ BARTOŠKA, ktorý sa aktuálne teší dobrému zdraviu a má za sebou ďalší úspešný ročník filmového festivalu.

RIA PALDIOVÁ bola pôvodne herečkou, no poslucháči rozhlasu ju poznajú ako režisérku zo stoviek rozhlasových hier, či verejných nahrávok zábavných programov. Aké sú jej spomienky na známe osobnosti?

Pred 41 rokmi sa stala najmladšou primárkou kožného oddelenia na Slovensku. V roku 1979 založila v Nemocnici vo Svidníku  Dermatovenerologické oddelenie. Primárku MUDr. HANU ZELENKOVÚ predstavujeme v rubrike „Ľudia“.

Viete o tom, že aj vodiace a asistenčné PSY musia mať voľný víkend, kedy nepracujú, iba oddychujú? Inak by sa z veľmi náročnej roboty doslova „zbláznili“, podobne ako ľudia. Viac sa dočítate v SEPTEMBROVOM ČÍSLE.

Plus s lekárom o IMUNITE, so psychologičkou o SVADBÁCH V SENIORSKOM VEKU, v rubrike „Stop násiliu na senioroch rozhovor o tom, prečo je v našich ZARIADENIACH PRE SENIOROV taký žalostný stav. Ďalej rozhovor s pani bylinkárkou a LIEČITEĽKOU, RECEPTY s pivom a v rubrike „Zvyky a tradície“ viac o JARMOKOCH a varení slivkového lekváru. A exkluzívne očitý svedok spomína na PÁD LIETADLA na Zlatých pieskoch pred 45. rokmi.