Máj 2022

Venujú sa naše známe osobnosti v máji LÁSKE viac, ako po iné mesiace? A pripravujú na tento máj niečo špeciálne? Opýtali sme ich sa v májovom Senior magazíne!

Neuveriteľnú osemdesiatku oslavuje DUŠAN GRÚŇ a tak sme ho vyspovedali, ako sa mu vodí, či ho ešte baví spievať a ako si spomína na svoj doterajší život!

Životný príbeh hereckého velikána MARTINA GREGORA bol plný radostí, ale i veľkých smútkov, víťazstiev i pádov. 29. júna si pripomenieme 40 rokov od chvíle, keď odišiel do nebeského divadla…

„Milujem smiech, túžim ho počuť z publika. Je to akési moje narkotikum, môj balzam, môj elixír mladosti“ – to sú slová úžasnej hereckej dámy STELLY ZÁZVORKOVEJ, ktorá by 14. apríla oslávila rovnú storočnicu!

K hereckému povolaniu sa vrátil aj v divadle Nová scéna, ktorej pred niekoľkými rokmi šéfoval. V apríli sa JURAJ ĎURDIAK dožil okrúhleho jubilea – 70 rokov.

SOPHIA LOREN (87) ani v pokročilom veku nestratila svoju charizmu, energické herectvo a sympatickú taliansku prostorekosť a ako sama vraví – užíva si život a rodinu!

Historičku a etnologičku KATARÍNU NÁDASKÚ vám určite nemusíme predstavovať. Jej články čítame aj v našom Senior magazíne! Prečo sa dala na dráhu etnologičky a čo jej táto práca dáva?

Začne apríl a vy kýchate ostošesť? Oči vás svrbia a škriabe vás v krku? To všetko sú typické prejavy alergickej sennej nádchy. Nielen o tejto ALERGII čítajte v májovom Senior magazíne!

Občas počujeme z úst ľudí, že stratili CHUŤ ŽIŤ. Niekedy to má konkrétnu príčinu, ktorá keď pominie, všetko sa vráti do starých koľají, ale niekedy je tento stav veľmi vážny. Poradí naša psychologička!

Má 93 rokov, na internete ju sledujú už takmer 4 milióny ľudí a za posledné desaťročie sa stala doslova senzáciou. Ako sa jej podarilo stať sa na sklonku života MÓDNOU HVIEZDOU?

V máji sa rok čo rok menila silueta dedinských sídel po celom Slovensku – spomedzi striech domov ponorených vo sviežej zelene záhrad vyčnievali vysoké máje! Predstavujeme zvyky a TRADÍCIE v máji!

Máj – LÁSKY ČAS sa netýka len ľudí, ale aj mnohých obyvateľov našej prírody, ktorí si v máji prejavujú vzájomnú náklonnosť, nežnosť a lásku. Ako vyzerajú pytačky v zvieracej ríši?

Minulý rok vám náš šéfredaktor predstavil svoju záhradu a tento rok vás pozýva na svoje TERASY. Ukáže vám, že aj na terasách, lodžiách a balkónoch sa dajú robiť malé-veľké kvetinové zázraky!

V rubrike ZDRAVÉ RECEPTY sme si tentoraz zašli na vynikajúce domáce špeciality, na ktorých si môžete pochutiť na TERASE U BLAŠKOV. Nájdete ju v Banskej Štiavnici a budete sa zalizovať!