Január 2023

ALENA HERIBANOVÁ nám prezradila aj to, ako sa dostala do televízie, kedy prišli na svet „Anjeli strážni“, prečo ju neskutočne baví varenie a prečo musí každý deň cvičiť!

„Nemali by sme sa báť radosti, keď je na ňu dôvod“ – týmto heslom sa celý život riadil skvelý slovenský herec, večný optimista EDUARD BINDAS. Spomíname naňho v januárovom Senior magazíne.

Bola atraktívna, úspešná, išla z inscenácie do inscenácie a z filmu do filmu. Po revolúcii však „vymenila“ kamery za väzenie. Nasledovali depresie, tri pokusy o samovraždu, smrť manžela… REGINA RÁZLOVÁ.

„Vďaka muzike a viere stojím na nohách a rozdávam radosť fanúšikom presne tak, ako sme to s mojou kapelou Bacily vždy robili. Poľaviť je nemysliteľné, to by bol koniec,“ povedal nám VÁCLAV NECKÁŘ.

IDA RAPAIČOVÁ si v januárovom Senior magazíne zaspomínala na LADISLAVA CHUDÍKA, IVANA RAJNIAKA, DUŠANA BLAŠKOVIČA, EMILA HORVÁTHA, KAROLA ČÁLIKA aj IVANA MISTRÍKA.

Jej život bol na hony vzdialený žene, ktorá na filmových plátnach slobodne tancovala, smiala sa a lákala mužské pohľady. Prežila ukrutné detstvo, ktoré ju poznačilo. BRIGITTE BARDOT.

Zomrel pred viac ako 500 rokmi. Preslávil sa ako maliar, sochár, vynálezca a konštruktér, no bol i architekt, prírodovedec, hudobník a spisovateľ. LEONARDO DA VINCI, vynálezca, ktorý predbehol dobu.

Starí Bratislavčania dodnes nezabudli na krivdu ešte zo socializmu, keď kvôli výstavbe Nového mosta zbúrali VYDRICU. Prečo sme o ňu prišli + historické fotografie máte v januárovom Senior magazíne.

Hovorí sa, že príroda má liek na každú chorobu. Vedia o tom staré národy aj naše babky bylinkárky. Predstavujeme vám LIEČIVÉ ZÁZRAKY PRÍRODY, ktoré ľuďom pomáhali od nepamäti.

Stať sa majstrom remesla bola kedysi dlhá a namáhavá cesta. V rubrike ZVYKY A TRADÍCIE vám Katarína Nádaská povie viac učňoch, tovarišoch i majstroch a o tom, čo všetko museli urobiť preto, aby uspeli.

Aj v SLOVENSKEJ PRÍRODE môžeme vidieť prekrásne sfarbených obyvateľov, ktorí sa svojou krásou určite vyrovnajú tým exotickým. V januárovom Senior magazíne vám ukážeme niekoľko z nich!

Všetci sme po Vianociach a Silvestri určite mäsa prejedení a tak nezaškodí, keď našu KUCHYŇU oživíme v januárovom čísle výbornými pochúťkami, v ktorých bude mäso chýbať!