Máj 2024

Predplaťte si Senior magazín rýchlo a jednoducho!

V májovom čísle SENIOR MAGAZŃU začíname uverejňovať mimoriadne zaujímavé rozprávanie Barbory Zvaríkovej o jej rodičoch – EVE KRÍŽIKOVEJ a FRANTIŠKOVI ZVARÍKOVI. Stojí za prečítanie!

HANA MELIČKOVÁ patrila k zakladajúcej generácii hercov našej prvej scény a vydržala tam niečo cez polstoročie. Bol prvou slovenskou profesionálnou herečkou, ktorá mala aj divadelné vzdelanie. Zaujíma vás jej príbeh?

Spomínate si na EVU SEPEŠIOVÚ? Vyštudovaná lekárka, ktorú to stále ťahalo k spevu. Naspievala niekoľko veľkých hitov, ale napokon sa vrátila k lekárčine. Možno aj preto, že vždy chcela pomáhať ľuďom…

Súrodencov GONDOLÁNOVCOV bolo 13 a z toho šiesti sa preslávili ako muzikanti po celom svete. Dnes 81-ročný Antonín žije v Prahe, stále koncertuje a Senior magazínu poskytol exkluzívny rozhovor.

MEG RYAN je skvelá mama dnes už 31-ročného Jacka Quaida a adoptovanej 18-ročnej Daisy. Na životných partnerov však šťastie nikdy nemala a neskôr ani na herecké príležitosti. Hollywood na ňu zabudol…

Návšteva starobylej španielskej VALENCIE je jedinečným elixírom pre dušu. Snúbi sa v nej bohatá história s modernou súčasnosťou, fiestami, dobrými jedlami a rozsiahlymi plážami. Viac sa o nej dozviete v našej cestovateľskej rubrike.

Liečivé účinky rastlín využívajú ľudia vo svoj prospech už tisícky rokov. FYTOTERAPIA je podstatne staršia ako klasická konzervatívna liečba a jej základy stoja na poznatkoch z prírody. Liečivá fungujúce na princípe fytoterapie si dnes môžeme kúpiť aj v lekárni. Ktoré bylinky môžu byť liekom?

Ruský vedec DMITRIJ IVANOVIČ MENDELEJEV pôsobil ako chemik, fyzik, geológ, metrológ, meteorológ, ekonóm a technológ chemických, ťažobných i poľnohospodárskych procesov. Svet mu vďačí najmä za objav periodickej tabuľky prvkov.

Jeden zo zásadných objavov ľudstva sa roky formoval v hlavách desiatok vedátorov, no napokon uspel až škótsky vynálezca JOHN LOGIE BAIRD. Práve jeho nazývame oj otcom TELEVÍZNEHO PRIJÍMAČA.

S MÁJOM sa v tradičnej kultúre slovenského ľudu spájali mnohé pôvabné zvyky, spojené s láskou. Bolo to však aj obdobie, keď na poli intenzívne pokračovali jarné práce. Čo všetko robili naši predkovia práve v tomto mesiaci?

Mesiac máj môžeme označiť aj ako MESIAC PLNÝCH HNIEZD. V nich vtáčí rodičia zahrievajú vajíčka, alebo usilovne kŕmia svoje mláďatká. Aké mláďatká prichádzajú na svet a ako sa o ne starajú ich operení rodičia?

V každom čísle Senior magazínu vám prinášame RECEPTY na chutné a zdravé jedlá a v májom čísle vám tie svoje dobroty predstaví nielen známa speváčka, ale aj vychýrená kuchárka GIZKA OŇOVÁ.

Predplaťte si Senior magazín rýchlo a jednoducho!